Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez HSA Enerji Fabrikası’nı Ziyaret Etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez ve Manisa Valisi Sayın Yaşar Karadeniz HSA Enerji’nin Manisa OSB’de bulunan fabrikasını ziyaret etti.

Kendilerine yapılan şirket sunumunda, HSA Enerji’nin üretimini gerçekleştirdiği Mavi Çam Güneş Panelleri ve JA Solar güneş panellerinin detaylarından bahsedildi.

Bakan Dönmez’in HSA Enerji’ye yapmış olduğu fabrika ziyareti, panel standına imza ve plaket takdimi ardından HSA Enerji fabrikasında Mavi Çam Güneş Panelleri ve HSA Enerji’nin stratejik iş birliğinde bulunduğu JA Solar panellerinin üretildiği alanı ziyareti ile son buldu.

HSA Enerji Yönetim Kurulu Üyesi & Genel Müdür’ü Mehmet Doğan, “Sayın bakanımızın bizleri fabrikamızda ziyaret etmesi bizim için büyük bir onur, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Son yıllarda payı hızla artan güneş enerjisi yatırımları yeni destekler ile ivmelenerek artmaya devam ediyor. Türkiye’nin artan bu talebe karşılık verebilmesi ve yeni yatırımlarla güneş paneli üretiminde dünyada ilk 3’e girme hedeflerinin gerçekleştirilmesi için bizlerde 2023 yılına kapasitemizi artırarak 1GW üretim kapasitesi ile girecek ve hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

FOTO GALERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir