HSA Enerji, Solarvizyon ile Güneş Enerjisi’nin Yakın Geleceği’nde

HSA Enerji Türkiye’nin En Gelişmiş Teknolojisiyle Ürettiği Mavi Çam Güneş Panelleri ile Güneş Enerjisini En Rekabetçi Hale Getiriyor

Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki öncü şirketi HSA Enerji; İzmir’de gerçekleşen Solarvizyon etkinliğinde yer aldı. HSA Enerji’nin ana sponsorları arasında yer aldığı, güneş enerjisinin yakın geleceği ve temiz enerji kullanımının önemi üzerine konuşulan bu etkinlikte HSA Enerji; ürettiği yüksek çıkış gücüne sahip Mavi Çam Güneş Panelleri ile yenilenebilir enerji alanındaki önemli çalışmalarından ve yeni hücre teknolojisinden bahsetti.

Bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen Solarvizyon etkinliğinde HSA Enerji Satış ve Pazarlama Direktörü Mehmet Aybaş yeni hücre ve yeni panel teknolojileri hakkında yaptığı açıklamada; “Özellikle pandemi öncesinde başlayan süreçte dünyadaki hücre üretim teknolojisinde ciddi değişmeler yaşandı. 1.5 yıl önce Türkiye’de 310-320 Watt’lık panelleri konuşuyorduk, şu an bizim üretimini gerçekleştirdiğimiz panel 540 Watt’lık. Arada neredeyse 200 Watt kadar çok büyük bir fark var. Bunun ana sebebi; daha önce belirlenmiş hücre teknolojisinde mevcut bir verimliliğe erişildi ve standart dışına çıkıldı. Dünya devleri de dahil olmak üzere birçok firma AR-GE yatırımları yaptı. Biz de Manisa’daki fabrikamızda 182 mm hücre teknolojisiyle şu anda Türkiye’deki en yüksek Watt’lı güneş panelini üretiyoruz. Güneş, yerinde üret yerinde tüket mantığını en hızlı ve en net şekilde uygulayabileceğimiz enerji kaynağı. Biz de güneş enerji sisteminin en büyük bileşenini üreten bir üretici olarak, teknolojiyi yakından takip ederek hizmet vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir