Kalite, İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Politikamız

degrade

 

Yenilenebilir enerji sektöründe “güneş paneli” üretimi gerçekleştiren firmamız, kaliteli ve yüksek teknolojisi ile güven veren bir kuruluş olmak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu hedefe ulaşmak için üretim hattımızdan ham madde teminine, çalışanlarımızın eğitiminden iş ortaklarımızın seçimine kadar çok titiz ve detaylı çalışmalar yapılmaktadır. Ürün kalite standartları, iş sağlığı güvenliği ve çevre standartları ile müşteri beklentilerine göre yönetim sistemini kurmayı ve çalışma şartlarını sürekli iyileştirmeyi benimseyerek, ürün ve hizmetlerinde müşteri memnuniyeti anlayışını ilke edinmiştir.

HSA Enerji A.Ş. faaliyetlerinde, tüm yasal şartlar, çevre ve iş güvenliği mevzuatları, müşteri ve ürün şartlarını sağlamayı taahhüt etmektedir.

Firmamız, üretilen ürünlerin kalitesini izleyerek tedarikçilerini de kalite performansına dahil etmek amacıyla denetler, satın aldığı ürün ve hizmetler için kalite şartlarını oluşturur. Ürün kalitesi dahil olmak üzere tüm faaliyetler için kalite şartları kontrol edilir ve kaliteyi olumsuz etkileyebilecek tüm riskler önceden belirlenir.

HSA Enerji A.Ş. doğal kaynakları verimli kullanır. Çevre boyut ve etkilerinin azaltılması için yaptığı faaliyetleri sürekli olarak gözden geçirir. İnsan sağlığına verdiği önem nedeniyle iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesi ilkesi ile çalışmayı ve uygun çalışma koşulları oluşturulmasını sağlar.

Firmamız çalışanlarına bilinç ve bilgi kazandırmayı kalite, iş sağlığı güvenliği ve çevre faaliyetlerine etkin katılımını amaçlar ve çalışanlarının fikirlerine danışır.  Bu sebeple kabiliyetlerini ve yetkinliklerini geliştirmek için sürekli eğitimler verir. Bunun yanında Yönetim Kurulumuz sistem ihtiyaçları doğrultusunda gereken kaynakları sağlayarak Entegre Yönetim Sistemi’ne liderlik eder.

Tüm personelimiz kalite, iş sağlığı ve güvenliği ve çevre entegre yönetim sistemi’nin etkinliğinin ve sürekliliğinin sağlanması için şartlara uygun davranmakla ve kuralları desteklemekle görevlidir. Çalışanlarımız kuruluşumuzun bir paydaşı ve ilgili tarafı olarak kalite, iş sağlığı ve güvenliği ile çevre amaçlarına ulaşmak için yürütülen çalışmaların etkinliğini sağlar.

Güncel kalite anlayışı ve modern yöntemleri benimsemiş firmamız, değişime açık yapısıyla gelişen teknolojiye hızlı adapte olan bir yönetim sistemi oluşturmuştur. Faaliyetleri konusunda yer alan mesleki bilgilerini sürekli geliştirerek iş ortakları ile paylaşır.

HSA Enerji A.Ş. çevrenin korunması, çalışan sağlığı ve güvenliği, ürün ve hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti, tedarikçileriyle güven içinde bir iş birliği atmosferini geliştirmek için sürdürülebilir gelişmeye odaklanmıştır.  

Yönetim Kurulu Üyesi & Genel Müdür

Mehmet DOĞAN